Czy można stosować Travacort przy łupieżu Gilberta?

Czy na lupiez giberta mozna stosowac cream Travocort 0.1 Dziekuje
KOBIETA, 43 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krem Travocort nie jest typowym lekiem stosowanym podczas leczenia łupieżu Gilberta. Wskazaniem do jego stosowania są bowiem powierzchowne zakażenia grzybicze skóry z towarzyszącym im silnym stanem zapalnym lub wypryskowymi zmianami skórnymi.

W ulotce dołączonej do opakowania producent wspomina również o tym, że jedna z substancji czynnych leku Travocort wykazuje działanie przeciwgrzybicze na patogeny, które wywołują łupież pstry oraz łupież rumieniowy.

Proszę zatem udać się do dermatologa, który zaleci Pani dalsze postępowanie odnośnie leczenia łupieżu Gilberta. Więcej na temat przyczyn, objawów oraz leczenia tej jednostki chorobowej można znaleźć w tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/lupiez-gilberta-objawy-przyczyny-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.