Co robić z tym podrażnieniem skóry?

Witam , Użyłam szamponu , który wysuszył mi strasznie skórę głowy , dostałam silnego łupieżu i pieczenia oraz swędzenia. Użyłam szampon z apteki i zeszły mi te objawy , jednak po tygodniu z tyłu głowy pojawił mi się mały guzek , co to może być ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, czym może być opisywany przez Panią guzek. W takich przypadkach zalecamy udanie się do dermatologa, który obejrzy zmianę i będzie w stanie postawić trafną diagnozę.

Z opisu może wynikać, że jest to niewielki kaszak, jednak tak jak wspomnieliśmy, najlepiej udać się do dermatologa na badanie fizykalne. Będzie on też w stanie zalecić odpowiednie leczenie, które wyleczy Pani dolegliwość.

Należy wspomnieć, że takie zmiany mogą się tworzyć samoistnie, bez konkretnego powodu i bardzo szybko znikają. Niemniej jednak, warto zachować ostrożność i monitorować zmiany na skórze, zwłaszcza jeśli guzek jest bolesny lub się powiększa.

Więcej na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/kaszak

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.