Podrażnienie skóry i łupież

Witam, moim problemem od około dwóch lat jest łupież, stosowałem już bardzo dużo leczniczych szamponów po każdej zakończonej kuracji wybierałem nowy z innym składem wraz z pomocą farmaceuty. Ostatnio umówiłem się na prywatną wizytę u dermatologa, stwierdził on że nic szczególnego nie widzi i prawdopodobnie jest to podrażnienie skóry, przepisał mi na to szampon który także mi nie pomaga, proszę o pomoc w dobraniu dobrego sprawdzonego szamponu lub sposobu na pozbycie się mojego problemu. Dziękuje

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Leczenie łupieżu wymaga od pacjenta pewnej systematyczności. Szampony przeciwłupieżowe w wiekszości przypadkow sa skuteczne - należy jednak pamietac, by szamponu nie spłukiwać zbyt szybko, po jego nałożeniu i rozprowadzeniu na włosach należy odczekać ok. 5 minut i dopiero spłukać. Należy rownież unikać stosowania kosmetyków do stylizacji wlosów, jak: pianki, żele, lakiery, które wzmagaja przetłuszczanie sie włosów. Korzystne działanie w leczeniu łupieżu ma masaż skóry głowy, który poprawia ukrwienie i odżywienie włosów. Na proces leczenia łupieżu ma wpływ również odpowiednia dieta - bogata w cynk (małze, zarodki pszenne, watrobka wieprzowa, migdały) oraz witaminy z grupy B (brokuły, jajka, ziarna słonecznika, banany). Polecam zapoznanie sie rownież z trescia artykułów: http://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-lupiezu oraz http://portal.abczdrowie.pl/lupiez Jeżeli objawy nadal beda sie utrzymywały zalecam pownowna konsultacje u lekarza dermatologa. Pozdrawiam