Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Witam,

jeżeli łupież stanowi tak dokuczliwy problem, to niewątpliwie warto skonsultować się z dermatologiem, który sprawdzi stan skóry głowy oraz ewentualnie zleci badanie mykologiczne. Konieczne jest rozpoznanie choroby, by móc wdrożyć właściwe leczenie. Niekiedy wymaga ono odnalezienia także przyczyny samego łupieżu – czasami za jego pojawienie się odpowiedzialne są zaburzenia hormonalne. Tak jest w przypadku łupieżu tłustego, który jest znacznie rzadszym zjawiskiem niż typowy łupież suchy. Konsekwencją nieleczonego lub leczonego w niewłaściwy sposób łupieżu tłustego może być nadmierne wypadanie włosów. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/lupiez-czy-wrazliwa-skora-glowy.

Poza szamponem i właściwą pielęgnacją włosów oraz skóry głowy należy pamiętać także o odpowiedniej diecie – zwłaszcza ubogiej w cukry proste, które stanowią pożywkę dla grzybów. Za to nie powinno w diecie zabraknąć produktów bogatych w cynk, witaminy z grupy B, miedź, selen i kwasy tłuszczowe. Więcej o leczeniu łupieżu w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/lupiez.

Może Pani także wypróbować naturalnych, domowych metod walki z łupieżem. Są to olejek rycynowy, mieszanka z czosnku nakładana na skórę głowy, sok z cytryny, którego odczyn wpływa pozytywnie na stan skóry i inne. Tutaj więcej przepisów: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-lupiez.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

portal.abczdrowie.pl
Patronaty