Wysuszona skóra na policzkach i czerwone plamki

Witam! od ok. roku mam problem ze skórą na policzkach. Jest ona bardzo wysuszona, tworzą się niewielkie wysuszone czerwone plamki, czasami też czerwone krostki, skóra też mnie swędzi ( często jak opadają na nią włosy). Stosuję na policzki tylko krem Bambino, gdyż inne niewystarczająco ją nawilżają lub podrażniają. Na pozostałej części twarzy mam skórę tłustą. Bardzo proszę o poradę. Dodam jeszcze, iż w ostatnim czasie pojawił się łupież i czerwone krostki na skórze głowy.

Witam Panią,

Na głowie występuje najprawdopodobniej łupież tłusty, który wywołują dermatofity, drożdżaki. To one mogą wywołać również ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry) na twarzy ( czerwone plamki, suchość, punktowe złuszczanie skóry bądź całymi płatami).

Zalecam wizytę u kosmetologa bądź dermatologa w celu postawienia najtrafniejszej diagnozy i dobranie sposobu leczenia.
Do tego czasu proszę kupić sobie w aptece szampon, który zawiera ketokonazol i oktopirox.
Na twarz proszę stosować seboderm emulsje 2 razy dziennie.

Życzę pomyślnego rozwiązanie problemu