Przyczyna zbyt ciasnej pochwy

Witam, biorę tabletki Artizia od 1,5 miesiąca. Wcześniej wszystko było dobrze, wagina była szeroka i stosunki sprawiały obopólną przyjemność. Ostatnio nie odbywaliśmy stosunków i zauważyliśmy, że wagina stała się "zbyt ciasna". Nie jest możliwe włożenie 2 palców bez odczuwania bólu, a co dopiero penisa. Jestem w pełni rozluźniona i chcę tego. Jaka może być przyczyna? Da się coś z tym zrobić? Czy jest możliwe wystąpienie choroby lub ciąży, która powoduje takie skutki?

Dzień dobry.

Jednym ze skutków ww. tabletek mogą być m.in. obrzęki, dlatego należałoby skonsultować się z ginekologiem, który przepisał Pani akurat taką antykoncepcję, przekazując mu informację o Pani dolegliwościach. Prawdopodobnie należałoby zmienić tabletki na inne.

Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Może to być spowodowane wieloma czynnikami, stąd podstawowym postępowaniem jest konsultacja u lekarza ginekologa.