Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych w celu zminimalizowania wpływu dziurawca

Dzień dobry. Czy wzięcie dwóch tabletek na raz może zapobiec ewentualnemu obniżeniu stężenia hormonów we krwi wskutek przyjęcia kropli żołądkowych z dziurawcem? W pierwszym tygodniu blistra, dzień po współżyciu, 3 godziny po wzięciu tabletki przyjęłam bardzo niewielką ilość kropli, potem przeczytałam, że zawierają dziurawiec. Przestraszyłam się i po kolejnych 3 godzinach przyjęłam kolejną tabletkę, następnego dnia także przyjęłam dwie. Czy mogło to zminimalizować ewentualny wpływ dziurawca?

Witam,
Dziurawiec niestety może obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Przyjmowanie preparatów zawierających ekstrakt dziurawca jest względnie przeciwwskazane (konieczna jest minimalna 4-godzinna przerwa między przyjęciem obu preparatów) u stosujących tabletki antykoncepcyjne.

Nie zalecałabym zwiększać dawki hormonów w ciągu cyklu.

Natomiast proponuję zrezygnowanie z dziurawca podczas stosowania antykoncepcji.

pozdrawiam