Przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej o innej porze a ryzyko ciąży

Witam. Od dwóch lat regularnie przyjmuję tabletki. Obecne opakowanie rozpoczęłam w poniedziałek 7 dni temu, niestety, nie rano jak zawsze, lecz dopiero po południu. Następne do piątku przyjmowałam już o stałej dla siebie porannej porze (6-7 rano). W piątek niestety spóźniłam się z tabletką i przyjęłam ją o 13. Jeśli w ten sam piątek nocą doszło do stosunku, czy jest możliwe by po tak długim czasie stosowania wystąpiła ciąża?

Lek. Tomasz Budlewski

Możliwość ciąży zawsze istnieje ponieważ nie ma w 100% skutecznych metoda antykoncepcji.