Przyrost betaHCG na początku ciąży

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie przyrostu beta HCG w pierwszych tygodniach ciąży. Otóż w 26. dniu cyklu zrobiłam pierwszy test - wynik 17, dziś tj. w 29. dniu cyklu powtórzyłam test - wynik 211, czy ten przyrost nie jest więc za wysoki? Czytałam, że beta powinna się podwajać co drugi dzień, u mnie po niespełna czterech dniach przyrost to prawie 300%...

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie ma Pani powodów do niepokoju. Zakres norm dla poszczególnych tygodni ciąży jest bardzo szeroki. Odchylenia w jedną lub drugą stronę nie mają większego znaczenia na początku ciąży. Pozdrawiam.