Refluks i zapalenie błony śluzowej żołądka a stres

Witam. Od 3 miesięcy codziennie odczuwam bóle żołądka. Towarzyszą mu również bóle w klatce piersiowej , bóle kręgosłupa, jelit i częste oddawanie moczu. Zrobiłam badania tj. badanie krwi , moczu, prześwietlenie płuc, usg jamy brzusznej. Wszystko wyszło w normie. Moim ostatnim badaniem była gastroskopia. Okazało się, że mam refluks i zapalenie błony śluzowej żołądka. Dostałam leki które zażywam od 4 tyg i nie widzę poprawy. Od zawsze mojemu życiu towarzyszył stres. Czy to może być nerwica?

Nerwica obejmuje przede wszystkim zmiany w funkcjonowaniu narządów i organów wewnętrznych. Pani objawy mogą być objawami silnego stresu lub jeśli Pani woli nerwicy ale bagatelizowanie ich i brak konsultacji z psychologiem może doprowadzić do strukturalnych (nieodwracalnych) zmian w Pani organiźmie określanych mianem choroby psychosomatycznej. Niezależnie od tego jakiej nomenklatury użyjemy powinna się Pani skonsultować z psychologiem.

Szanowna Pani, objawy, o których Pani pisze, jak najbardziej mają charakter psychosomatyczny i powstawają na tle zaburzeń lękowych. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest tutaj psychoterapia, a nie leki. Najlepiej udać się do terapeuty, który ma doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Zachęcam Panią do zapoznania się z podejściem Metasystemowym. Więcej informacji i adresy gabinetów w Krakowie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Polecam również artykuł:
http://psychoterapia.natemat.pl/127565,jak-wybrac-dobrego-psychoterapeute

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej