Regularność w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Biorę tabetki Lesiplus, to obecnie mój drugi blister. Nie wiem jakim sposobem, jednak w blistrze brakuje mi tabletki na dzisiaj, czyli na 6. dzień (1. tydzień). Na ulotce znajduje jedynie informacje, że przy zapomnieniu przyjęcia tabletki należy to zrobić niezwłocznie. A co, jeżeli nie mam jej wcale? Mam przeczekać ten dzień, wziąć terminowo kolejną, przez tydzień zabezpieczać się dodatkowo? Czy to nic nie da? Proszę o pomoc, sama już nie wiem co robić.

To pytanie do ginekologa. Już zapewne nieaktualne. Mam nadzieję, że dalsze postępowanie było właściwe, to znaczy, że nie pozwoliła Pani na przerwę w przyjmowaniu tabletek.
Najważniejsza jest ciągłość, bez przerw...

Pozdrawiam. JW