Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej podczas brązowego plamienia lub wyraźnego krwawienia

Witam. Mam 20 lat, lekarz przepisał mi vibin mini. Kazał rozpocząć stosowanie pierwszego dnia okresu. Rzecz w tym,że okres zaczyna się brązowym plamieniem, krwawienie występuje zazwyczaj następnego dnia. Kiedy powinnam zacząć brać tabletki? Czy mam czekać,aż wystąpi wyraźne krwawienie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani rozpocząć stosowanie tabletek w dniu plamienia. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym