Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej przy braku okresu a prawdopodobieństwo ciąży

Witam. Okres miałam 16 kwietnia, następny się nie pojawił, cykle miałam zawsze 28 dni.6 czerwca zaczęłam brać tabletki anty. i 9 dostałam plamienia trwało przez 4 dni. potem plamienie z odstawienia 27 czerwca. Było bardzo słabe i trwało 1 dzień. 5 lipca zaczął się ból i mrowienie piersi, tydzień później duszności, częstsze oddawanie moczu. Dodam ze zdarzyło mi się zapomnieć wziąść 5 tabletek pod rząd( wyjazd) czy możliwe że jestem w ciąży i ewentualnie w jakim czasie mogło dojść do zapłodnienia

Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy robiła Pani test ciążowy przed rozpoczęciem antykoncepcji? Nie branie przez 5 dni tabletek powoduje, że przestaje być Pani chroniona i jak najbardziej może dojść wtedy do zapłodnienia.