Rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej od tabletek placebo

Witam. Mój problem polega na tym , że przy pierwszych tabletkach antykoncepcyjnych ( Lesiplus ) zaczęłam od tabletek placebo. Mam termin do lekarza dopiero 16 stycznia i obawiam się ,że skutków tej pomyłki. Biorę trzecią tabletkę placebo a krwawienia niema. Co powinnam zrobić w tej sytuacji ? Na razie postanowiłam brać nadal tabletki placebo i jeśli nie nastąpi krwawienie to przerwę stosowanie czekając na miesiączkę. Jeśli nie nastąpi, przerwę stosowanie leku.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, tabletki placebo nie zawierają hormonów i w związku z tym antykoncepcja jest nieskuteczna. W tej sytuacji należy odstawić tabletki i zaczekać z prawidlowym przyjmowaniem antykoncepcji do początku kolejnej miesiączki.