RTG kanału zęba a podejrzenie ciąży

Witam Mam Pytanie w sprawie zdjęcia rtg kanału zęba bez fartucha 16 dni po stosunku Nie wiemy czy żona jest w ciąży . Ostatni okres miała 15 grudnia Cykl trwa 30 dni. Jak na razie nie dostała okresu Czy w razie czego takie zdjęcie jest szkodliwe w tym czasie wykonania go na płód ?

Dzień dobry,
prawdopodobieństwo, że zapłodniona komórka jajowa została uszkodzona przez zdjęcie rentgenowskie jest bardzo znikome, szczególnie przy zdjęciach cyfrowych. Natomiast jeżeli doszłoby do ewentualnego uszkodzenia, zarodek w tak wczesnej fazie rozwoju najpewniej nie zagnieździ się w ścianie macicy i zostanie odrzucony.