Rumień guzowaty i ból stawów przy sarkoidozie

Witam, nie tak dawno wykryto u mnie sarkoidoze która objawiła się rumieniem guzowatym i bólem stawów, nie ma jednak wielkich zmian w płucach wiec lekarz kazał czekać, dni mijają guzy i ból nie znikają i zauważyłam powiększone węzły chłonne które utrudniają przełykanie. Czy pomimo tego że w płucach nie dzieje sie za wiele mogę liczyć gdzieś na jakąś pomoc? dziękuje

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruje konsultacje w poradni pulmonologicznej oraz chorb zakaznych. pozdrawiam