Dlaczego mam ten świąd w obrębie nosa?

Od kilku dni swędzi mnie nos wewnątrz, ale niezbyt głęboko tylko śluzówka na skrzydełkach. Nie mam kataru, nie kicham. Nigdy nie byłam alergikiem, choruje na nadciśnienie i rumień guzowaty - aktualnie mam wyrzut na jednej nodze. Jak sobie poradzić z tym swędzeniem (na razie od wczoraj stosuję tylko wodę morską) i co może być przyczyną?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

swędzenie w nosie może mieć różne przyczyny, należą do nich przede wszystkim alergia, infekcja wirusowa, choroba zatok, a nawet reakcja na pewne substancje chemiczne. Ponieważ nie występuje u Pani katar, infekcja wydaje się mniej prawdopodobna, ale nadal warto monitorować swoje objawy i skonsultować się z lekarzem, jeśli stan się pogorszy.

Woda morska jest dobrym rozwiązaniem na swędzenie, ponieważ pomaga nawilżać i oczyszczać nos. Można również spróbować stosować maść z mentolem, która może pomóc złagodzić świąd.

Na obecny moment powinna Pani monitorować swój stan i w razie potrzeby udać się do lekarza.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiale, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieustanne-swedzenie-nosa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.