Dlaczego mam taki świąd dłoni?

Dzień dobry od kilku dni odczuwam takie dziwne pieczenie,swędzenie dłoni na zewnętrznej stronie,nadgarstków i skóry do ramienia.Pobolewa mnie również czasami pod prawym żebrem,takie kłucie.Na skorze oprocz swędzenie brak jakichkolwiek zmian krostek czy suchości.Czy powinnam się martwić?I pod jakim kątek wykonać badania?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Trądzik - podstawowe informacje

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Objawy, o których Pani pisze, takich jak świąd skóry po zewnętrznej stronie rąk, świadczyć może o kilku schorzeniach.

Można by przypuszczać, że brak zmian skórnych wyklucza występowania reakcji alergicznej, pokrzywki, czy atopowego zapalenia skóry.

Sam świąd i pieczenie skóry mogłoby wskazywać na choroby wątroby, nerek lub trzustki, związanymi z podwyższoną zawartością bilirubiny w krwi. Ponadto długotrwały świąd może być sygnałem rozwijającej się infekcji w organizmie.

Proponujemy konsultację z lekarzem rodzinnym w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Specjalista po badaniu przedmiotowym skieruje Panią na dalszą diagnostykę.

Pomocne tu okażą się takie badania jak: pełna morfologia krwi, CRP, OB, próby wątrobowe, oraz poziom kreatyniny, amylazy i glukozy w surowicy krwi.

Dodatkowo bardzo istotne znaczenie ma pielęgnacja skóry. Należałoby zrezygnować z mydła na rzecz delikatnych środków myjących, które nie zmieniają pH skóry. Ważne jest również codzienne nawilżanie skóry za pomocą łagodnych emolientów.

Polecamy zapoznać się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/uciazliwe-swedzenie-skory

https://parenting.pl/choroby-ktore-zaczynaja-sie-od-swedzenia-skory-nie-bagatelizuj-objawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty