Ryzyko ciąży przy stosunku bez zabezpieczenia

Przez 1,5 roku brałam tabletki. Ostatnią tabletkę wzięłam w środę 13.01.2010. Po czym w niedzielę dostałam normalnie okres, trwał do środy 20.01.2010. W czwartek 21.01.2010 kochałam się z chłopakiem. Czy mogę być w ciąży, biorąc pod uwagę, że właśnie w ten czwartek powinnam zacząć nowe opakowanie, ale stwierdziłam, że na razie odstawie tabletki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli nie przyjęła Pani czwartkowej tabletki (tzn. pierwszej z nowego opakowania) ani nie zastosowała innej metody antykoncepcyjnej (np. prezerwatyw), mogła Pani zajść w ciążę.