Ryzyko zajścia w ciążę po 4-letnim przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam . Biore tabletki od 4 lat regularnie zadko zdarza mi sie zapomniec , okres mam rozno co do dnia i minuty , ale dalej boj sie troch bez prezerwatywy konczyc , czy po takim czasie jeszczmjeszcze jakies ryzyko Zajscia w ciaze?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych nie zależy od tego jak długo je Pani stosuje. Skuteczność wynosi 99,7% i zawsze jest taka sama.