Ryzyko zajścia w ciążę po uprawianiu pettingu

Ostatnio z dziewczyną uprawialiśmy petting. okres powinna dostać za 2 tygodnie. Nie wydaję mi się, że na palcach miałem nasienie, na drugi dzień wystąpiło u niej krwawienie ze śluzem, a kilka dni później troszkę krwi. Co to może oznaczać ? Boimy się ciąży, proszę o odpowieź.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli do pettingu doszło ok 14 dni przed spodziewanym okresem oznacza to iż były to dni płodne. Ryzyko zajścia w ciąże przy pettingu jest wtedy znacznie większe. Być może powodem krwawień jest nadżerka, polip itp. Jest to wtedy tzw krwawienie kontaktowe w wyniku podrażnienia mechanicznego. Warto udać się do ginekologa.