Ryzyko zapłodnienia w wyniku kontaktu seksualnego bez wytrysku

Uprawiałam z chłopakiem petting 15 lutego, chłopak miał wytrysk, wszystko było na jego brzuchu, na którym chyba później usiadłam bez majtek. Czy jest możliwość, że zaszłam w ciążę?
Później wkładał mi palce do pochwy i myślę, że przebił mi błonę, bo na drugi dzień na majtkach miałam małą plamę krwi i trochę przezroczystego kleistego śluzu.
Ostatni okres miałam 30 stycznia przez 5 dni, jakoś za 10 dni powinnam dostać następny, ten śluz spowodowany jest tym, że za 10 dni powinnam dostać okres, przebita błona czy może zapłodnieniem?

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Ryzyko zapłodnienia w wyniku kontaktu seksualnego przez Panią opisywanego jest nikłe, aczkolwiek zawsze istnieje. Niestety nie da się tego ocenić. Śluz który Pani zaobserwowała może być prawidłowy taki jak w fazie płodnej cyklu, może też wskazywać np. na infekcję. Niestety nie podała Pani dokładniejszych na jego temat informacji.
W związku z rozpoczętym życiem płciowym proponuję zgłosić się do ginekologa (nie potrzebne skierowanie od lekarza POZ) w celu zbadania. Taka wizyta jest bardzo zalecana, zwłaszcza, gdy pojawiają się niepokojące objawy.

Polecam lekturę artykułu na temat ryzyka ciąży przy pierwszym stosunku płciowym, który znajdzie Pani tutaj.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.