Samoobserwacja szyjki macicy

Mam pytanie, moje cykle trwają 25 dni. Tak bardzo pragnę dziecka, że zaczęłam obserwować swoje cykle mierzyć temp. i sprawdzać szyjkę macicy.
Natomiast moje pytanie to skoro okres miałam 4.01 , owulację miałam 14.01lub 15.01, przytulanko było min.15.01, 13.01 , 10.01 i 09.01., a po za tym moja szyjka macicy jest nadal wysoko i jest lekko miękka, lecz czuję tzw czop śluzowy.
Czy jest szansa na ciążę. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
To bardzo dobrze, że prowadzi Pani samoobserwacje. Dzięki temu na pewno łatwiej będzie Pani doprowadzić do poczęcia, a także wykryć i ułatwić zdiagnozowanie ewentualnych zaburzeń, jeśli będą Państwo mieli z tym problem. Oczywiście, istnieje szansa na ciążę w obecnym cyklu.
Samobadanie szyjki macicy nie jest łatwe, czasem mogą pojawić się problemy ze zinterpretowaniem tego co się wyczuwa pod palcami. Z czasem nabiera się jednak praktyki i staje się to łatwiejsze. Najważniejsze w wyznaczaniu dni płodnych są obserwacje śluzu szyjkowego (jaką ma konsystencję, jakie daje odczucie i jak jest obfity). Śluz obecny jest nie tylko w czasie owulacji. Często znaczne jego ilości obserwujemy także po dniach płodnych, przed miesiączką (zwykle jest on wtedy jednak białawy i mniej rozciągliwy). Możliwe, że to właśnie ten rodzaj wydzieliny odczuwa Pani obecnie. ("Czop śluzowy" to termin zarezerwowany dla wydzieliny znajdującej się w szyjce macicy w czasie ciąży).
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!