Sciaganie napletka!

Witam, mam pytanie. Mam 13 lat i w wieku 6-7 lat zacząłem ściągać napletek. Schodził znakomicie, ale nie ściągałem go już później przez dobre parę lat i teraz mam pytanie, czy muszę zabieg zrobić napletka, czy tez próbować codziennie aż zejdzie! Proszę o szybka odpowiedź - to dla mnie ważne.
13 LAT ponad rok temu

Witaj,
jeżeli nie byłoby żadnych problemów ze ściągnięciem napletka we wcześniejszym dzieciństwie, nie byłoby go i teraz. Rozumiem, że obecnie nie jesteś w stanie samodzielnie go odciągnąć, dlatego powinieneś udać się (ze swoim rodzicem) do lekarza urologa.
Nie próbuj nic robić na siłę.

Pozdrawiam serdecznie.