Seks w 26. tygodniu ciąży

Witam.Mam 21 lat i jestem w 26 tyg ciąży.Mam pytanie odnośnie sfery erotycznej.Od paru dni próbujemy kochać się z narzecznym ale ja w ogóle nie mam ochoty na sex.Pieści mnie dotykając,całując moje ciało,dłużej dochodzi i choć jest to przyjemne dla mnie to nie podniecam się i a przez to mam sucho w pochwie. Dodam,że co bardzo dziwne ta niechęć zaczęła się pare dni po tym jak poraz pierwszy w życiu doznałam ograzmu. Czy to normalne? Co mam zrobić by znów polepszyć swój stan podniecenia?

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa. Ciąża naturalnie jest okresem dużych zmian hormonalnych, fizjologicznych, ale też psychologicznych, stąd współżycie w tym czasie często jest inne niż zazwyczaj. Część kobiet w ciąży obserwuje u siebie okresy bardzo dużego libido, bardzo dużych potrzeb seksualnych - inne, trudności z podnieceniem, niewielkie pożądanie.
Ważne mogą być też inne informacje, np. w relacji między Państwem, znaczenia doświadczenia dla Pani pierwszego orgazmu itp.

Jednocześnie jednak wspomina Pani, że taki stan rzeczy trwa od kilku dni. To czas stosunkowo krótki. Sporadyczne, krótkotrwałe problemy w życiu seksualnym dotyczą wszystkich ludzi i bardzo często nie przedłużają się w czasie, wynikają z bieżących okoliczności i samoistnie mijają.
Zachęcam więc też do pozytywnego myślenia i cierpliwości.

Pozdrawiam!