Seks w ostatnim dniu antykoncepcji - czy jest bezpieczny?

Witam, w niedziele uprawiałem seks ze swoją partnerką. To był jej ostatni dzień antykoncepcji (tj. w niedzielę rano wzięła ostatnią tabletkę przed tygodniową przerwą). Mam pytanie, czy w związku z tym istnieje ryzyko ciąży? Wiem, że plemniki żyją kilkanaście godzin od wytrysku. Czy w związku z tym faktem istnieje jakieś zagrożenie poczęcia? Proszę o pilną odpowiedź, jutro mijają 72 godziny. Dziękuję. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Działanie antykoncepcyjne tabletek obejmuje również 7-dniową przerwę. Jeżeli tabletki były zażywane regularnie tzn. żadna z nich nie została pominięta, były przyjmowane o stałej porze oraz nie były w tym czasie przyjmowane leki mogące osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych, np. antybiotyki, to nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam