Skierowanie na badanie glukozy w ciąży

witam jestem w ciąży mam skierowanie na badania glukozy moje pytanie czy takie badanie wykonuje się na czczo i czy będzie to zwykłe nakłucie opuszka czy roztwór do wypicia?

Milena Lubowicz

Badanie wykonuje się na czczo. Jeżeli chodzi o sposób wykonania badania to krew będzie pobierana z żyły, potem będzie Pani musiała wypić roztwór glukozy i po określonym czasie kolejne pobranie krwi.
Pozdrawiam

Witam serdecznie. Na badaniu trzeba być na czczo. Podaje się roztwór glukozy i mierzy poziom glukozy za pomocą glukometru i krwi z palca.