Skoki ciśnienia u 56-letniej osoby

Witam mam codziennie częste skoki ciśnienia od 115na70 do220na120 co mam z tym zrobić i czy jest to niebezpieczne

Lek. Tomasz Budlewski

A czy przy skoku ciśnienia występują jakieś objawy? np. ból głowy, w klatce piersiowej itp. Skok ciśnienia może być niebezpieczny i konieczna jest wizyta u lekarza, przy skoku należy udać się na izbę przyjęć lub wezwać pogotowie. Jeżeli teraz jest ok to proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego.