Skrócona szyja macicy w 30 tygodniu ciąży

Dzień dobry, Jestem obecnie w końcowe 30 tc ciąży. Na wizycie w 29 tc moja Gin powiedziała że szyjka od ostatniej wizyty w kwietniu do obecnej w maju z 37 mm skróciła się do 31 mm i zaleciła branie magne b6 oraz asparginu 3×1tabl aż do końca oraz przepisala mi Lutinus 1×1 dopochwowo który brałam tez przez ok 3 pierwsze miesiące ciąży ponieważ mam PCOS A ciąża pojawiła się dzięki stymulowaniu jajników Bemfolą 75. Moje pytanie: czy ten Lutinus przy moim zespole PCOS i kłopotami z niechcianym owłosiesiem np na brzuchu i dekolcie moze spodowodac ze moja córcia też może mieć taki problem ? Czy pomoże i przytrzyma szyjke? No i czy może mieć właśnie skutek uboczny na moja córeczkę? Dodam że nie miałam robionych badań pod kątem poziomu progesterenu.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Najbezpieczniejsze dla dziecka jest jak najdłuższe pozostanie w jamie macicy. Dlatego przyjmuje Pani te luteinę - aby nie urodziła Pani przedwcześnie.