Słabo widoczna druga kreska na teście ciążowym

Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 6.10.2009 r., trwała 3 dni. Okres mam regularnie co 29 dni. Wczoraj robiłam test z moczu i wyszła druga kreseczka taka bardzo słabo widoczna. Dla pewności powtórzyłam dzisiaj test innej firmy i wyszedł negatywny. Dziś jest mój 33 dzień cyklu. Nie wiem co myśleć.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Testy bywają zawodne. Ale może drugi test wykonała Pani nie z porannego moczu? W tak wczesnej ciąży, steżenie beta HCG jest na tyle małe, że może być niewykrywalne w zbyt rozcieńczonym moczu. Radzę powtórzyć test, z moczu porannego, lub od razu umówić się na wizytę do lekarza-ginekologa. Ewentualna ciąża powinna już być widoczna w badaniu USG.

Pozdrawiam serdecznie.