Spadek poziomu bHCG, krwawienie a dalsze objawy ciąży

Lekarz po tym jak dowiedział sie ze lekko krwawię i mam bardzo niskie stężenie betaHCG we krwi stwierdził ze poronilam. Krwawienie trwalo 4 dni bezbolesne. Ale dalej mam mdłości zawroty głowy zmienność nastrojów. To byl początek ciąży 4 badz 6 tydzień. Chociaż w laboratorium powiedziano mi ze to 1-2 tydzień po stężeniu hormonu. Czy lekarz mogl się pomylić? Dlaczego dalej mam objawy ciąży?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli poziom beta-hCG jest za niski w stosunku do wieku ciąży oznacza to, że nie rozwija się ona prawidłowo. Jeśli dodatkowo towarzyszy temu krwawienie, z ogromnym prawdopodobieństwem oznacza to poronienie. To, że ma Pani dalej objawy jest jednak konsekwencją zmian hormonalnych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.