Spirala miedziana a dodatkowo stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam serdecznie mam założoną spiralę miedzianą czy mogę stosować również tabletki hormonalne?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zakrojone na szeroką skalę badania wykazały, że ryzyko zajścia w ciążę podczas roku od stosowania używania spirali wynosi 1 na 200 przypadków, co w praktyce - w połączeniu z pigułką antykoncepcyjną - zapewnia dużą skuteczność. Mam przez to na myśli iz nie ma przeciwwskazań do stosowania tych metod jako obu na raz.