Sposoby leczenia i rokowania w przypadku torbieli jajnika

mam pytanko u mojej mamy prawdopodobnie wykryto torbiel jajnika czy to groźne konieczna jest np.operacja

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Postępowanie zależy od rozmiaru torbieli. Duże zmiany wymagają operacji a mniejsze można spróbować leczyć zachowawczo. Rokowanie zależy od charakteru zmiany ale zdecydowana większość torbieli ma charakter łagodny.