Spóźniająca się miesiączka i ból jajników

Witam, mam 23 lata, okres nie zawsze miałam regularny (28-30 dni) tym razem, jednak okres spóźnia mi się już tydzień, a zamiast niego mam brązowy śluz już drugi dzień. Krwi nie widać bolały mnie jajniki, ale tylko przez chwilę. Dodam, iż od miesiąca ciężko ćwiczę, wyciskam 7 poty, czy to może mieć wpływ? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie!

Intensywny wysiłek fizyczny niewątpliwie ma wpływ na cykl miesiączkowy. Zwykle wielogodzinne treningi powodują wydłużenie cyklu, czasem mają również wpływ na intensywność krwawienia. W Pani zapytaniu zabrakło informacji na temat współżycia. Jeżeli jest Pani aktywna seksualnie, oczywiście wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Zdarza się bowiem, iż w pierwszych miesiącach ciąży pacjentki dostają krwawień w dniach spodziewanych miesiączek-krwawienia są zwykle jednak mniej nasilone. Po wykluczeniu ciąży proszę poobserwować się jeszcze przez miesiąc ograniczając wysiłek fizycznych. Jeżeli dolegliwości powtórzą się w przyszłym miesiącu, wskazana będzie wizyta u ginekologa. Pozdrawiam!