Spóźniona tabletka o godzinę

Witam, od pewnego czasu przyjmuje tabletki S****e. Skład: Etynyloestradiol 20 mikrogramów i Gestoden 75 mikrogramów. Czy godzinne lub dwu godzinne poślizgi w godzinie przyjmowania wpływają na skuteczność tej antykoncepcji? Czy wystarczy brać je o stałej porze dnia np. wieczorem albo rano? Pozdrawiam, Ewa

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne powinno się przyjmować o tej samej godzinie każdego dnia.
Jeżeli wystąpi godzinne lub dwugodzinne opóźnienie nie obniży to skuteczności tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam