Spożycie alkoholu dzień przed badaniem krwi a złe wyniki

Witam. Byłam na pobraniu krwi. Wyszly koszmarnie, trjglicerydy na poziomie 1050!! Cholesterol 237 Lipidy,... zastanawiam się czy to, że wieczór wcześniej przed badaniem wypiłam butelkę wina i jedn mocne piwo? Bardzo dziękuję za odpowiedź

Spożycie alkoholu w dniu poprzedzającym badania krwi może wpłynąć na wyniki badania, ale nie na frakcję lipidową - ten wynik obrazuje poziom na jaki pracował Pan przez ostatnie kilka-kilkanaście tygodni. Wyniku nie należy więc bagatelizować, wskazane jest wprowadzenie zmian w stylu życia mogących przyczynić się do poprawy wyników, a jeżeli nie zda to egzaminu to konieczne będzie włączenie odpowiedniej farmakoterapii.