Stany depresyjne a tarczyca

Czy takie wyniki i objawy mogą wskazywać na problem z tarczycą? TSH w 2,45 µIU/ml (0,270-4,200), FT4 15,35 pmol/l (12,00-22,00), FT3 5,52 pmol/l (3,10-6,80). Od wielu lat bardzo wypadają mi włosy, szybko się męczę, często jestem zmęczona, a od jakiegoś czasu nie mogę spać przez szybciej bijące serce, pomimo braku zdenerwowania. Ciśnienie mam w porządku. Stwierdzono u mnie fobie społeczną, miewam też stany depresyjne. Czy to może mieć jakiś związek z tarczycą?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Opisane przez Panią wartości mieszczą się w normie.
Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na obniżony nastrój (prodepresyjny/depresyjny) oraz na symptomy lękowe.

Do rozważenia, zachęcałabym Panią, do podjęcia psychoterapii, po wcześniejszej ponownej konsultacji diagnostycznej.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

Szanowna Pani,
objawy które Pani opisuje mogą być wskaźnikiem chorej tarczycy - wyniki badań proszę skonsultować z Endokrynologiem.
Fobię społeczną oraz zaburzenia depresyjne skutecznie leczy się metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.
Wymagana jest szczegółowa diagnostyka, ponieważ stany depresyjne, zaburzenia rytmu serca mogą być następstwem zaburzeń pracy tarczycy, np. nadczynność tego narządu objawia się nadpobudliwością, spadkiem masy ciała, szybką akcją serca, może występować osłabienie mięśni, biegunki.
Zachęcam do poczytania;
http://www.endokrynologia.net/tarczyca/objawy/
Pozdrawiam serdecznie
Bożena Waluś
psychologbw@gmail.com
Tel.: 696450393