Stosowanie Celestonu w 30. tygodniu ciąży

Witam Jestem w 30 tygodniu ciąży i dostałam sterydy celeston w związku ze skaracjąca sie szyjką macicy która w badaniu gin. wynosi 1,5/1/0 i także mam częste grzybice. Jest to moja druga ciąża pierwsz była bez zadnych komplikacji. Bardzo proszę jaki wpływ na zdrowie dzidziusia ma podany steryd i także czy jezeli donodzę ciąże to tez czy są skutki uboczne sterydu który był podany w 30 tygodniu a jednak poród był o czasie? Bardzo prosze o odpowiedz bardzo ale to bardzo się martwie.Dziękuję

Witam. Nie ma powodów do niepokoju. Sterydy w tym okresie ciąży podaje się, gdy istnieje ryzyko porodu przedwczesnego, po to aby przyspieszyć rozwój dziecka co ułatwi jego adaptacje do życia poza macicznego w przypadku ewentualnego porodu przedwczesnego.