Stosowanie HTZ od 16 lat

Od 16-tu lat stosuję HTZ, przy próbie odstawienia objawy wracają. Chciałam zapytać czy Divigel-żel jest lekiem uzależniającym i odstawienie będzie dla organizmu szokiem. A może mogę go brać do końca życia, bo czuję się świetnie. Nie wiem już gdzie mam szukać odpowiedzi, bo każdy lekarz co innego radzi. Bardzo proszę o precyzyjną odpowiedź.

Jeśli chce Pani odstawić HTM to może powinna Pani powoli zmniejszać dawkę żelu ewentualnie stosować go co 2-3 dzień i obserwować jak się Pani czuje. Nie ma oczywiście precyzyjnej odpowiedzi tak samo jak nie ma wskazań, że po jakimś konkretnym czasie czy wieku kobiety powinno się bezwzględnie odstawić hormony. Pozdrawiam