Stosowanie kropli Ototalgin w 6. tygodniu ciąży

Witam. jestem w 6 tygodniu ciaży. chciałam zapytać czy jak raz zastosuje krople do uszu Ototalgin to wpłynie to niekorzystnie na dziecko? Wizytę u lekarza mam dopiero w czwartek i bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi. DZIEKUJE

Witam.
Lek należy do kategorii C i nie zaleca się stosowania go w czasie ciąży.
Zawsze należy oceniać stosunek korzyści i ryzyka podczas stosowania leku, a zwłaszcza w ciąży. A w tym nikt, spośród "internetowych lekarzy", nie zastąpi Pani lekarza prowadzącego.