Stosowanie leków na miastenię przy napadowym migotaniu przedsionków

Mam 60 lat, pierwsze objawy miastenii wystąpiły w wieku 23 lat, ale zdiagnozowana została dopiero 7 lat temu. Ostatnio objawy nasilają się(kończyny,opuszkowe). Jednocześnie od ok. 10 lat choruję na napadowe migotanie i trzepotanie przedsionków. Żaden ze podawanych leków (Cordarone, Biosotal) nie daje widocznych efektów. Czy migotanie nie stanowi przeszkody w stosowaniu mestinonu. Jeśli tak, to który lek jest zalecany w tym przypadku? Proszę o pomoc. Ciężko się żyje z tymi dwoma chorobami na raz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw jeżeli chodzi o stosowanie mestinonu w tym momencie.