Stosowanie leków na nadciśnienie i arytmia

biorę tabletki na nadciśnienie, mam arytmię, która polega na tym że moje serce zatrzymuje się, zdiagnozowano blok II stopnia Lekarz nie zastosował żadnego leczenia. Jest to bardzo dokuczliwe. Trafiłam do masażysty który twierdzi że mi to wyleczy masażem, który jest bardzo drastyczny. Polega na bardzo mocnych uderzeniach. Zalecił również ścisłą dietę - 2 pieczone jabłka dziennie. Czy dobrze robię poddając się temu?Z gory dziękuję za radę. Anna B.

Witam serdecznie,

Nie wiem czy dobrze rozumiem to co Pani napisała: ,,zalecił również ścisłą dietę - 2 pieczone jabłka dziennie'' czyli masażysta zaleciał jadać jedynie 2jabłka dziennie i pomijać wszystkie posiłki?? To jest niewyobrażalne i proszę tak nie postępować. W ten sposób zwolni Pani przemianę materii, wyniszczy Pani swój organizm i pozbawi go niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odzywczych. Dieta powinna być pełnowartościowa i urozmaicona! Nie wiem na czym polega masaż(być może działa) ale co do diety to z pewnością proszę z niej zrezygnować.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk