Stosowanie leku Atoris a ryzyko wystąpienie skutków ubocznych

Mam LDL 204mmol/l , HDL 95, trójglicerydy 90, nie mam innych czynników ryzyka dotyczących chorób układu krążenia. dostałam atoris. redukuje on statystycznie wystapienie takiej choroby o 30% ale jednocześnie podnosi ryzyko udaru krwotocznego o takież 30%. Ponadto powoduje zanik mięśni również w sercu. Mam sztuczną zastawkę aortalną i przyjmuję acenokumarol. Chciałam zapytać czy pozytywne skutki działania atorisw moim przypadku przekraczają sumę ryzyk jego stosowania?

Lek. Tomasz Budlewski

Na podstawie powyższego opisu nie można do końca określić w jakiej grupie ryzyka się Pani znajduję. Konieczna jest wizyta lekarska, w czasie której będą zadane odpowiednie pytania. Proszę udać się do lekarza kardiologa.