Stosowanie leku Marevan i szybki puls po wypiciu lampki wina

Witam! Prosze o odpowiedz, Nie mam juz migotania przedionkow serca, ale nadal biore Marevan ( Warfarin) , poniewaz mialam lekki wylew.Nie pije , ale ostatni wypilam kieliszek czerwonego wina. Mialam szybki puls i czulam, jak mocniej bije mi serce.Balam sie i wzielam pol tabletki na nadcisnienie.Nazajutrz wszystko ustapilo.Czy nigdy nie bede mogla wypic kieliszka wina?? Dlaczego mialam przyspieszony puls? Biore leki na nadcisnienie.Lekarz mowil , ze kieliszek wina nie zaszkodzi.Pozdrawiam Barbara

Jeśli Pani organizm tak reaguje na wino, to nie powinna go Pani pić. Osobom zdrowym ,,nie zaszkodzi" jednak osoby ze schorzeniami kardiologicznymi powinny uważać i obserwować reakcje organizmu na alkohol oraz inne używki (kawa, mocna herbata, czynne i bierne palenie).