Stosowanie leku sterydowego na reakcję alergiczną

Witam. Niedawno alergolog przepisał mi lek sterydowy metypred , z powodu silnej alergicznej reakcji na pylenie. Objawy ustały samoistnie , brałam leki jedynie dwa dni (po raz dziennie) , po czym przestałam brać je w ogóle. Czy przez te dwa dni sterydy mogły zacząć działać i mieć jakiś znaczący wpływ na organizm , wywołać obrzęki?

Piotr Pilarski

Sterydy likwidują obrzęki związane z alergią. Taka szybka reakcja po sterydach to normalne. Jeśli ma Pani obecnie obrzęku sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Przyczyna leży gdzie indziej.

Pozdrawiam.