Stosowanie tabletek Mercilon a zajście w ciążę

witam czy rzeczywiscie tabletki mercilon o niskiej dawce hoormonow moga powodowac ze sie zajdzie w ciaze?bo czytam tu opisy na forach niektorych dziewczyn ze zaszly w ciaze czy to rzeczywiscie jest mozliwe?czy powinnam zmienic na inne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Każda metoda antykoncepcyjna może okazać się zawodna, nie mniej jednak najczęściej jest to jednak skutek nieprawidłowości w jej stosowaniu.