Stosunek podczas krwawienia miesiączkowego

w 5 dniu okresu krwawienie ustąpiło więc z partnerem w kolejnym dniu współżyliśmy, ale z pochwy wydzieliło się krwawienie i przerwaliśmy stosunek. A podczas miesiączki nie lubimy uprawiać seksu więc czy możemy się czymś zarazić?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ryzyko zakażenia przy posiadaniu jednego partnera seksualnego ( o ile jest zdrowy) jest znikome.