Stres i bezsenność z powodu rozwodu

Witam serdecznie. Jestem w trakcie rozwodu. Stres, bezsenne noce dają mi w kość. Dzis w nocy jednak stało sie cos czego nie czułam juz od wczesnego dzieciństwa ( trudny okres ). Leżałam jakbym była z kamienia , jezyk zaczął stawać sie ciężki. Rece tez. Wszystko wokoł wydawało sie byc takie wielkie. Po kilku minutach przeszło. Czy to moze byc juz nerwica? Czy te stany beda sie powtarzać ?

Witam serdecznie,
rozwód jest jednym z czołowych powodów stresu i wszelkich jego następstw.Tym bardziej,jeżeli wiąże się,jak u Pani z podobieństwem przezywania ,jaki istniał w przeszłości/a o którym Pani pisze tylko zdawkowo/.Odpowiam również "TAK" na drugą część pytania,bowiem powtórne doświadczenie podobnego emocjonalnie zdarzenia jest żródłem nerwic i aby temu zapobiec na czas,proponuję rozpocząć psychoterapię.Inaczej pozostanie pani pod wpływem nierozwiązanych problemów z przeszłości i kolejne doświadczenia będą przezywane z pozycji dziecka.Trzeba więc je ponownie przywołac,przepracować i wreszcie oddzielić od terażniejszości.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, trudno jednoznacznie określić czy był to jednorazowy atak czy będzie się powtarzał. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przyczyna jest właśnie nerwicowa. Zachęcam do przeprowadzenia diagnozy psychologicznej. Psycholog zaproponuje dalsze kroki postępowania, być może zleci wizytę u lekarza psychiatry, być może zaproponuje psychoterapię. Pozdrawiam.