Stymulator serca a spożywanie alkoholu

Mój mąż ma wszczepiony stymulator serca, czy może spożywać alkohol? Wie że tylko w umiarkowanych dawkach Czy 1 piwo dziennie lub 2-3 lampki wina wytrawnego mieści się w umiarkowanym przedziale? Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie dawki spożywane na co dzień nie są wskazane. Okazjonalnie oczywiście ale nie co dziennie.