Suchość pochwy po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej

Witam! Biorę tabletki hormonalne od 10 lat i od pewnego czasu mam problem ze śluzem. Mam taką suchość że nie wiem co mam z tym zrobić. proszę o jakieś porady. Dziękuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana suchość pochwy najpewniej jest działaniem niepożądanym antykoncepcji hormonalnej. By zlikwidować problem być może wystarczy zmiana preparatu antykoncepcyjnego. Sugeruję zatem konsultację z lekarzem ginekologiem.